សម្ដេចតេជោសម្រាន្តមិនស្កប់ដោយសារភ្លេចផ្ដល់ជំនួយដល់ស្ត្រីម្នាក់ដែលបានសំណេះសំណាលជាមួយសម្ដេចកាលពីថ្ងៃទី២២ ខែតុលា
បន្ទាយមានជ័យ៖ នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន ថាសម្ដេចមានអារម្មណ៍មិនស្កប់ក្នុងចិត្តក្រោយពីភ្លេចផ្ដល់ជំនួយជួយដល់ស្ត្រីម្នាក់ដែលមានបញ្ហាសុខភាព និងបានសំណេះសំណាលជាមួយសម្ដេចក្នុងពិធីដែលសម្ដេចជួបសំណេះសំណាលជាមួយពលរដ្ឋនៅតំបន់ពាក់ស្នែង ក្នុងខេត្តសៀមរាប កាលពីថ្ងៃទី២២ ខែតុលា ម្សិលមិញ។
ថ្លែងក្នុងជំនួបសំណេះសំណាលជាមួយពលរដ្ឋរងគ្រោះពីទឹកជំនន់ជាង ៥ពាន់នាក់ នៅខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ព្រឹកថ្ងៃទី២៣ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២២នេះ សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន បានថ្លែងថា កាលពីយប់ថ្ងៃទី២២ សម្ដេចសម្រាន្តពុំស្កប់នោះទេ និងបានបញ្ជាទាំងកណ្ដាលយប់ឱ្យជំនួយការសម្ដេច លោក សេង ទៀង ទាក់ទងស្វែងរកស្ត្រីម្នាក់នោះដើម្បីផ្ដល់ជំនួយឱ្យ។ សម្ដេចបង្ហាញក្ដីអាណិតអាសូរដល់ស្ត្រីម្នាក់នោះដែលមានជំងឺច្រើនក្នុងខ្លួន និងកំពុងជួបប្រទះការខ្វះខាតក្នុងជីវភាពគ្រួសារ ក្នុងនោះសម្ដេចក៏កោតសរសើរដល់ប្ដីរបស់ស្ដ្រីម្នាក់នោះផងដែរដែលថាជាប្ដីគំរូមួយ។
ជំនួយការសម្ដេចតេជោ លោក សេង ទៀង បានបញ្ជាក់ប្រាប់សម្ដេចតេជោនៅព្រឹកនេះផងដែរថា លោកបានរកឃើញស្ត្រីម្នាក់នោះហើយ និងបានផ្ដល់ជំនួយ ១ពាន់ដុល្លារសម្រាប់គាត់ផងដែរ៕